Patronsuz Medya

Bekir askere küsmüş, asker Bekir'e

Necdettin Efendi - 3 Mayıs 2012  


"Dostunu söyle bana, gıyabında konuşulacakları söyleyeyim" sana demiş düşünür Nec Det Tin.

Darbe yapmayı, yapmadıkları zamanlarda da "yaparım haaa" diye hötzötlenmeyi tik haline getirdikleri zamanlarda, su sızmıyordu bekircoşkungillerle paşaların arasından.

Ne zaman ki paşalar artık darbe-marbe yapmayacaklarını, paşa paşa mesleklerini icra edip, sadece o sınırlar içinde kalacaklarını usulünce deklare ettiler, o andan itibaren dünün büyük aşkı nefrete, "paşa" kelimesi de bekircoşkungillerin dilinde en ağır hakarete dönüşüverdi.

Bakınız neler buyurmuş hazret:

"Peki şu omuzunda parlayan ne?" "Tasmam…" "Ne işe yarar?" "Sahibim beni yönettiğine göre bu lâzım… Nereye çekerse oraya…" "Ya onun istediğini yapmak istemezsem?" "Karşılığında yapacaksın… Onca şey veriyor yani…"

"Keser döner sap döner" diyorlardı galiba böyle durumlar için. Kim derdi ki bir gün gelecek, genelkurmay sitesinde paşaların bekircoşkungillere teessüflerini sunan meyus bildiriler yayınlanacak?

"Bazı yazar, konuşmacı ve meslek kuruluşu temsilcilerinin; basın ve ifade özgürlüğünü istismar ederek, başta Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tarihe mâl olmuş asker kişilerin de şerefle taşıdıkları askeri unvanlarını bile seviyesizce alay konusu yapmaları, astlık-üstlük münasebetlerini ve dünyanın en disiplinli ordusu olarak gösterilen ordumuzda disiplin anlayışını zedelemeye yönelik söz ve yazılarla Türk Silahlı Kuvvetlerini ve onun değerli mensuplarını tahrik etmeye çalışmaları, talihsizliktir."

Haber şurada → Genelkurmay iki isme sert çıktı

Seni Engin'e havale ediyorum Bekir. Dengin odur. Birbirinizin dilinden iyi anlarsınız. Bir ara buluşun Pasaj'daki Cumhuriyet kokoreççisinde, biriniz keman biriniz piyano çalaraktan "ikimiz bir fidanın güller açan dalıyız" şarkısını mı terennüm edersiniz, yoksa "60 60 120, seni öpen izmirli" türünden kafiyelerle bezenmiş kodurtmalar mı döktürürsünüz, artık keyfinize kalmış.

Matbuat sizinle gurur duymalı.

diYorum

 

Necdettin Efendi ve onun gibiler neler yazdı?

77
Derkenar'da     Google'da   ARA