Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 10 yazı var   →   1 / 2

  • Seyahat

İnsan susunca güzel

Gökhan Akçiçek
20 Aralık 2015

Biraz tanışalım, konuşalım, hal hatır edelim yavaş yavaş konu oralara da akacak. Ama kararlıyım kimseyi tekrar geçmişine, çaresizliklerine götürmeyeceğim. Farkında olmadan ya kendi sırlarımı da ağzımdan kaçırırsam…

Haçlıların izini sürerken

Vahap Demir
8 Şubat 2013

Haçlı seferlerine dair bir süredir her bulduğumu okuduğumdan, daha önce burada bahsetmiş, konuyla ilgili bir destan da başka bir bağlamda döktürmüştüm. Bu kez de bisikletçilikle haçlı seferlerini araştırma zevkini örtüştürerek birinci haçlı seferinin Anadolu'da takip ettiği güzergâhı bisikletle kat etmeye karar verdim.

Kaplan Yılı'nda Çin

Kâmuran Kızlak
26 Şubat 2010

Neo Liberal papağanlara göre, gelişme arttıkça bu gelişmeden sebeplenenlerin sayısı da artarmış. Kesinlikle doğru bir tespit. Ben bunun doğruluğunu her yıl Çin'den tüyen üst düzey bürokrat sayındaki artıştan biliyorum.

Otostop

Hilal Taşdemir
30 Haziran 2009

Bütün işlerimi halletmiş ve artık terasta dostlarımla birlikte çay yudumlamayı hak etmiş bir insan olarak yolda tek başıma bu sefer ağır adımlarla ilerlerken mutluluğun bambaşka bir rengini tadıyorum.

Motosiklet Günlüğünden

Utku Ünal
3 Ocak 2005

Bakkaldan beyaz peynir de alırız şimdi. Aman sevgilim üşümesin, hasta olmasın, rakının yanına domates biber doğrasın, peynir de keselim, sonra da sevişelim kış geceleri boyunca.

Hindistan'a gidenle gitmeyen bir olur mu hiç?

Necdet Şen
28 Ağustos 2004

Valla bir şey söyleyeyim mi arkadaşlar: Ben oralara da başka yerlere de gittim, gezdim, gördüm, boka bastım, kayboldum, ishal oldum, bol bol adrenalin tükettim, fotograflar çektim.

İstanbul'dan az öte

Hacer Günebakan
4 Ekim 2003

Döne döne yere düşen paralara yanaklarını şişiren gırnatacı, nağmelerini havaya diktiği sırada, başını omzuma koydu, yanıbaşımdaki kadın. İçini çeke çeke ağlamaya başladı. Kollarından tutup bahçenin kuytu bir tarafına götürdüm.

Tabanvay Güncesi

Muammer Özdayıoğlu
19 Eylül 2001

Nihayet akşama doğru yürüdüğüm kayalıklar bitiyor ve sol yamaçta bir yol, site inşaatı görüyorum. O tarafa gidip inşaatta çalışan ustaya selâm verip su istiyorum. Bir matara su içiyor ve tekrar dolduruyorum.

daha önceki yazılar →

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Bacı Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Günce Hayat Hayvanlar Hızlı Gazeteci Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Karikatür Kariyer Kedi Kemalizm Kemal Tahir Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nereye Nostalji Pano Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Sol Sosyoloji Spor Şarap Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Ütopya Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

101