Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 7 yazı var   →   1 / 1

  • Erkek

Altın Bamya

Necdet Şen
20 Mart 2012

Kafalarının içine mıh gibi saplanmış olan bu çükosantirik ölçme biçme algısıyla, bu hanımlar -ve arkalarında saf tutan yıvışık baylar- bu halleriyle Yılın Çük Kafalıları ödülünü hak etmiyorlar mı?

Erkeklere Güvenmeme Sanatı

Zeynep Bozboğa
4 Haziran 2011

Şık giyinmeyi bilmeyen, modayı hep yanlış yerinden takip eden, botoksdan, detoksdan anlamayan, her diyet girişimini en fazla üç saat idare edebilen. Yani popüler olan tüm kadınlık derslerinden düşük notlar alan kadınlara.

Ah şu kahrolasıca erkekler!

Necdet Şen
2 Eylül 2009

Güçsüzlük, gizlenmeye çalışıldığında daha da büyüyor. Erkeğin zaafı da bu. Sen sen ol, saklamak zorunda bırakılmadığın bu güçsüzlüğünün tadını çıkar şekerciğim. Bu sana altın tepside sunulmuş bir armağan aslında.

Otuzbir Hanım

Ali Türkan
9 Nisan 2002

Yiyemediği haltların, kıramadığı cevizlerin sıkıntısıyla kıvranan ve kaybettiği yılların hesabını kimden soracağını bilmeyen koca bir orta yaş kuşağı.

Düz duvar yazısı

Ali Türkan
5 Ocak 2002

Ve ben, sana tutmuş webmasterlik işinden para kazansaydın diyorum. Gene derim, keşke kazanabilseydin ama bunu düşünmem bile ne kadar ayıp aslında.

Kıçına çuvaldız batasıcalar!

Necdet Şen
18 Mayıs 2001

Breh! Breh! Breh! Glasnost, katalizör, nıspi demokratlaşma, coğrafî savrulma, lumpen, kışkırtma, hayatın dinamiği, kabuk-mabuk, tespih, kokulu çorap… ve kendini sosyolog sanan bir dallama karikatürist.

Erkek müsveddesi!

Necdet Şen
15 Mayıs 2001

Ve ayrıca şunu da anladım ki, meramını ne kadar tumturaklı anlatırsan anlat, budalanın karşısında savunmasızsın. O gün bu gündür bıraktım sarhoşun kolunu; varsın yıkılana kadar yürüsün.

Oyopsu Tozuu!

Ali Türkan
30 Haziran 2002

Sağlam kafa sağlam vücutta olur şiarıyla büyüyor, söyleyene güvenip bunun doğru olduğunu sanıyorduk, yani yığınla eşekliğin bir araya gelmesinden dolayı, Memo'yu görmemezlikten gelip geçip gittim önünden.

↑ şirketten

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

99