Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 32 yazı var   →   1 / 5

  • Edebiyat

Dönmek mümkün mü?

Gökhan Akçiçek - 12 Temmuz 2012

Kalmak cürümü, yaşamak ağrısı ile ilintili mi? Peki, bedeni burada ama ruhu ve duyguları ile bizi çoktandır terk edip gitmişlere ne demeli? Aramızda, içimizde ama bizim gibi olmayanları hangi terazi ile tartacağız?

Denizlere Söylenen Şarkı

Deniz Türkoğlu - 13 Nisan 2012

Bu hayatın parsası herkese eşit dağıtılmıyor. İlk konuştuğunda rihter ölçeğiyle 9.9'luk deprem yemiş gibi yıkılacağını bildiğinden, kurnaz paçozların sesi çıkmıyor.

Ağlasun Ay Şafağı ve Allının Kızı

Gökhan Akçiçek - 26 Şubat 2012

Yaşam, sorduğunuz bütün soruların cevabını belki de içinde saklıyordur. O cevabı bulup çıkarmak, biraz da ısrarınıza bağlıdır. Kaderine yürüyenleri hayat hiç utandırmamıştır.

Rüya

Melih Özel - 18 Haziran 2011

Bilseler bıyıklı, beyaz gömlekli, siyah pantalonlu, tombul kirli parmaklı, kötü bakışlı, nöbetçi rüya çaycısı tarafından taciz edilerek, erimiş şekerli tabaklarda servis edilen soğuk çayları içmek zorunda kalacaklarını, gene de koşarlar mı böyle?

Yakup Kadri'nin Ankara'sı

Necdet Zen ~ 16 Mart 2010

O ortamda ve onca baskı altında bu kadarını da olsa yazabilen Yakup Kadri'ye saygı duymamak elde değil. Fazlasıyla zihin açıcı. Başka söze gerek yok.

Dünyayı edebiyat değiştirecek

Mehmet Atılgan Aslan - 12 Eylül 2009

Toplumu, bireyleri tek bir rengin altında itaate sürüklemektir. İnsan ruhunu yüzeysel sorunlarla boğmak, onu düşünmekten ve yaratıcılıktan uzaklaştırıp niteliksiz bir milliyetçilikle saldırganlaştırmak, onu dogmalara, kanunlara, yalanlara ve ideolojisizliğe sıkıştırmak.

Edebiyat dilin mahkemesidir

Mehmet Atılgan Aslan - 21 Nisan 2009

Şimdi sözün bittiği yere geldik. İngilizce Aşk'ının bizi indirdiği en son basamağa. Aşağıya, bana yıllar önce gelen bir elektronik postayı olduğu gibi aktaracağım. Yazıyı okuyunca bir ülkenin ulaştığı kültürel zenginlikle gurur duyacaksınız.

Keyifli bir gün

Ali Türkan - 5 Nisan 2007

Rahatsızlığım, bunların yazılmasından değil, edebiyat budur diye dayatılmasından kaynaklanıyor. Çünkü, edebiyatın ne olduğuna, her okur gibi, benim de kendiliğimden karar verebilme yetim ve yetkim var.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

73
Derkenar'da     Google'da   ARA