Patronsuz Medya

Şu bayrağı gözümüze sokmasaydınız

  Durmuş Düşünür - 5 Mayıs 2013


Pencerelerde ve balkonlarda unutulmuş, güneşten solmuş, yağmurlarla eprimiş bayrakları gördükçe, kendimi bir açık hava tımarhanesindeymişim gibi hissediyorum.

Misal: Bir süredir boş olan karşımızdaki eve geçenlerde orta yaşlarda, belli ki okumuş etmiş bir aile taşındı. Taşındı dediğim, lâfın gelişi. Eve üç beş eşya koydular, pencerelere perde astılar ve gerisingeri İstanbul'a döndüler. Gitmeden evvel bizim hanıma söylediklerine bakılırsa, bu yaz hiç gelemeyeceklermiş buraya. Ancak emekli olduklarında gelebilirlermiş. O da en iyi ihtimalle bir iki sene sonra.

Gel gör ki, 23 Nisan günü astıkları Atatürk portreli bayrak her nasılsa balkonda unutuldu. Bu duruma göre de daha uzun zaman orada asılı kalacak gibi görünüyor. Güneşte solup yağmurda epriyecek o da.

Düşünüyorum da, aslında bu çift sadece güneyde bir yazlık almadılar, ondan da önemlisi bir burç fethettiler, bayraklarını dikip cephe gerisine çekildiler.

İşin komiği, buralar hep onlar gibilerle dolu. Mübarek siteler, tatil yeri değil de sanki askeri garnizon. Bayrağı yanlış yere dikmiş olmuyorlar mı bu durumda? Kardak kayalıklarına dikseler daha iyi olmaz mıydı?

diYorum

Durmuş Düşünür ve arkadaşları neler yazdı?

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

93