Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 11 yazı var   →   1 / 2

  • Yalnızlık

Kasaba

Ali Türkan
5 Mart 2007

Gerçi lânet karının tekiymiş, çocukları da dövermiş (bunu anlatırken kolundaki yanıkları gösterdi; halası maşayla yapmış) ama en azından yemek çıkarırmış her akşam.

Berlin'in orta yeri

Ali Türkan
10 Temmuz 2006

Komşum, apış arasındaki sancıyla daldı uykusuna. Bir yerlerde bir kadın, sevgilisinin genç kollarında uyuyor. Şimdilik bütün kaygıları gitmiş.

Hangimiz yalnız değiliz ki?

Meltem Tolunay
27 Nisan 2004

Bıraktınız bıraktınız, bırakamadıklarınızı hayat size çoğunlukla önce yaşarken, ama hepimize zaten ölürken bı-rak-tı-rı-yor çünkü.

Kendime ait bir oda

Meltem Tolunay
1 Şubat 2004

Yazmak kadar kolay değil yaşamak, biliyorum. Cesaret istiyor. Bir yerlerden başlamak en azından hayal etmek gerekiyor. Onun için bu karanlık ve sessiz oda benim hayalim.

Dünyada dost diye bir şey yok mu?

İlker Koçak
Mektup, 31 Ocak 2004

Tamam, anliyorum, dostluk bizde baska bir sey ve hatta Almanca'da bildigim kadari ile ve bizim algiladigimiz biçimde dost sözcügünün karsiligi yok.

Nohut oda bakla sofa

Ali Türkan
27 Ocak 2004

Başkalarının yediklerine de hiç yan bakmayacağım, biraz da biz geberelim diye. Al sana mutluluğun resmi. Bir de ölmeden önce görebilseydim o günü.

Duvarların eskiyişini seyredebilir misin?

Deniz Türkoğlu
17 Kasım 2003

Böyle hissetmek de kızgınlıktan, nefretten, acıdan ve savaştan başka bir kaderi kabartmaz her halde diye düşünüyorum.

Öfff! Zaman geçmiyor be!

Ali Türkan
11 Eylül 2002

Kedi gibi sokulup, timsah gibi ısıran ve ardından sırtlan gibi, leşinin üstünde dolaşan insanları tanımış biri için, Zeytin, Basriye ve bilumum haşere, zaten en kral arkadaşlar oluyor.

daha önceki yazılar →

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hızlı Gazeteci Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nereye Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

97