Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 9 yazı var   →   1 / 1

  • Kemalizm

Zinde Kuvvet

Necdet Şen
20 Şubat 2011

Klonlanmış, militanlaşmış, zorbalaşmış kafaların kilidinin çözülebileceği bir tamirhane var mıdır bilemiyorum, ama varsa da orası burası değildir zannediyorum.

Geçmişiniz İtinayla Temizlenir

Cemil Koçak
2010

Öncelikle, geçmişin bugün artık bilinmesi/hatırlanması istenmeyen bazı noktaları tarih sayfalarından tamamen düşü(rülü)yor. Toplum hafızasında yer bulmasına izin verilmek istenmiyor.

Neredesiniz Şu Çılgın Türkler?

Mehmet Atılgan Aslan
14 Ocak 2009

Gelin, her gün 301'lik olalım, her gün adliye sarayları, fikirlerini konuşarak, yazarak haykıran, birbirleriyle tartışan, düşündüklerini paylaşmaktan korkmayan insanlarla dolup taşsın, hatta bu taşma meclisin önüne kadar uzayıp kaysın.

Ceyhan Mumcu'nun ezberini bozan şüphe

Necdet Şen
26 Temmuz 2008

İnsanın o yaştan sonra yoksa ben hayatımı haydutluktan başka bir şey üretemeyen cıfıt bir davaya mı adadım? diye sorabilmesi hiç kolay olmasa gerek. Ama işte, zihin bu. İnsan kafasına üşüşen soruları istese de zaptedemiyor.

Köktendinci bir cemaat

Necdet Şen
23 Temmuz 2008

Kendi halkından nefret etmeyi çağdaşlıkla karıştıran bu ırkçı güruhla aynı semtlerde oturuyor, aynı caddeleri parkları taşıtları paylaşıyor, aynı marketten alışveriş yapıyorum, ama fikirlerimizi birbirimizin terazisinde tartabilecek ortak bir dilden yoksunuz.

Kültürel Ensest

Necdet Şen
3 Temmuz 2008

Kendi gettosundan dışarı çıkmayan, yalnız kendi kandaşlarıyla düşüp kalkan, beyin salgılarını sadece kendi türdeşleriyle çaprazlayan insanlardan doğan fikirler de işte böyle eciş bücüş sağlıksız oluyor.

Papağanlar ve insanlar

Necdet Şen
30 Haziran 2008

Aslına bakarsan, ben de diğer benzerlerim gibi papağan eğiticisiyim, üç beş slogan da ben ezberleteceğim necip milletime, karşılığında maaş alacağım. Ama bunu ortalık yerde alenen dile getiremem. Çünkü annem beni bir yerlerde piyanist falan sanıyor.

Ofis basması yıllarının fikir hayatı

Necdet Şen
20 Nisan 2002

Ah üstad, keşke biraz daha farklı olabilseydik de şu bilinesi, değer verilesi, üzerinde tartışılıp geliştirilesi anti emperyalist tezlerimizi bu kadar çocuksulaştırıp harcamasaydık, ne güzel olurdu.

Sahte Demokratlar

Necdet Şen
Hürriyet, Ekim 1996

Demokrasiden anladığın şey, hep küçümsediğin şu kara kafalı kalabalığa tahakküm etme ayrıcalığını ilelebet müdafaa ve muhafaza etmenizi sağlayan nalıncı keseri kılıklı tek parti artığı ayıplı rejim mi?

Çizgi roman ve gerçek hayat aynı şey mi?

Necdet Şen
30 Haziran 2008

Kâğıt üstünde ete kemiğe bürünmüş düşsel bir karakterin ve ona giydirilen kurgulanmış öykülerin bu kadar 'gerçekmiş' gibi algılanması kimin hoşuna gitmez?

↑ şirketten

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

93