Patronsuz Medya

Mediha Şen'le akraba mıyız?

Necdettin Mamçakoğlu - 12 Ocak 2009  


Ağlamakla inlemekle ömür gelip geçiyor…

Neden bilmem, dünden beri bu şarkıyı mırıldanıp duruyorum. Sevdiğim bir eserdir kendileri.

Bu arada, "kendileri" dedim de, maziyi hatırladım. Malum, insan yaşlandıkça bu "maziyi hatırlama" periyodu da sıklaşıyor.

Efendim, sene 1981, buralar hep dutluk, TRT1'de Yedi Tepeden diye bir müzik eğlence programı var. Kayhan Öztepe hazırlıyor. Ve orada sadece eli görünen bir karikatürist şarkı söyleyenlerin anlık ve doğaçlama karikatürlerini çiziyor.

Üçüncü programın sonunda (programın da sonu zaten, dördüncüsü yok) sunucu Güner Ümit karikatürler çizen gizli elin sahibini sahneye çağırdı. İnce uzun, çizerden çok terziyi andıran, dişlek, dörtgöz bir delikanlı; soyadı Şen.

O anda sahneden henüz inmemiş olan Mediha Şen Sancakoğlu da sunucunun diğer tarafında…

Çizilmiş karikatür solist hanımefendiye uzatıldı, hanımefendinin "ay ben bu kadar şişman mıyım Necdet Bey, şimdi sizi dava etsem az mıdır?" sitemine kös kös katlanılıp bir iki iltifatla gönlü alındı ve "soyadlarınız şen, yoksa siz akraba mısınız?" sorusuna da "kendisiyle akraba değiliz, keşke olsaydık" türünden yalaka bir cevap verildi.

Daha sonra bu "kendisiyle" kelimesi yüzünden bir güzel eleştirildi adı batasıca. Meğer bir hanımefendiyle konuşurken "kendileriyle" denmesi gerekiyormuş.

O nedenle bahse konu şarkıyı Mediha Şen Hanım'ın söylüyor olma ihtimaliyle biraz tırsıp "kendileri" dedim. Açıklamayı borç bilirim.

diYorum

 

Necdettin Mamçakoğlu ve onun gibiler neler yazdı?

55
Derkenar'da     Google'da   ARA