Patronsuz Medya

CIA = Caniyane İşler Akademisi

Necdettin Bond - 13 Mart 2010  


Biraz önce okuduğum bir haber aklıma yıllar önce seyrettiğim Jacob's Ladder adlı gerilim filmini getirdi.

Filmde Vietnam'da savaşan bir manga askerin üzerinde kendilerine haber verilmeden stratejik bir deney yapılıyor (bir tür yüksek doz uyarıcı içiriliyor) ve sonuçları izleniyordu. Tabii sonuç korkunç; korkudan çıldıran askerler düşmanla savaşıyoruz zannederek birbirlerini katlediyorlardı.

Filmde bunu kimin yaptığı da söyleniyor muydu hatırlamıyorum. Ama zaten söylenmesine gerek mi var? Kim yapar o tür deneyleri?

Cevabını birlikte okuyalım en iyisi:

CIA bir köyü deney için kullanmış

Araştırmaya göre, CIA, köylülerin ekmeğine halüsinasyon ve histeriye yol açan LSD kattı.
16 Ağustos 1951'de yaşanan ve 'lânetli ekmek' (Le Pain Maudit) olarak tarihe geçen olayda beş kişi öldü ve yüzlerce kişi korkunç halüsinasyonlar görerek çıldırdı.

Fransa'nın güneyindeki Pont-Saint-Esprit'te meydana gelen olayda köylülerden biri yılanların onu yediğini düşündüğünü söyledi. Halk polise, sürekli ejderha gördüklerini, kendilerine saldırdığını söylüyordu. Bir çocuk bıçakla büyük annesine saldırdı. Bir diğeri, "Ben uçağım" diyerek kendini ikinci kattan aşağı attı. Doktora koşan biri ise, "Kalbim çıktı, ne olur yerine takın" diye yalvardı. Sokaklar çıldıran insanlarla doluydu. 5 kişi öldü, 300 kişi yaralandı. 50 kişi aylarca tımarhaneye kapatıldı.

Konuyu merak edenler için, haberin bakiyesi şurada

İstihbarat örgütlerinin ellerinin ayaklarının rahat durmadığını biliriz zaten. Hele sözü edilen örgütün adı CIA ise. Ama bu kadarı yine de insanın kanını donduruyor.

diYorum

 

Necdettin Bond ve onun gibiler neler yazdı?

72
Derkenar'da     Google'da   ARA