Patronsuz Medya

CIA = Caniyane İşler Akademisi

  Necdettin Bond - 13 Mart 2010


Biraz önce okuduğum bir haber aklıma yıllar önce seyrettiğim Jacob's Ladder adlı gerilim filmini getirdi.

Filmde Vietnam'da savaşan bir manga askerin üzerinde kendilerine haber verilmeden stratejik bir deney yapılıyor (bir tür yüksek doz uyarıcı içiriliyor) ve sonuçları izleniyordu. Tabii sonuç korkunç; korkudan çıldıran askerler düşmanla savaşıyoruz zannederek birbirlerini katlediyorlardı.

Filmde bunu kimin yaptığı da söyleniyor muydu hatırlamıyorum. Ama zaten söylenmesine gerek mi var? Kim yapar o tür deneyleri?

Cevabını birlikte okuyalım en iyisi:

CIA bir köyü deney için kullanmış

Araştırmaya göre, CIA, köylülerin ekmeğine halüsinasyon ve histeriye yol açan LSD kattı.
16 Ağustos 1951'de yaşanan ve 'lânetli ekmek' (Le Pain Maudit) olarak tarihe geçen olayda beş kişi öldü ve yüzlerce kişi korkunç halüsinasyonlar görerek çıldırdı.

Fransa'nın güneyindeki Pont-Saint-Esprit'te meydana gelen olayda köylülerden biri yılanların onu yediğini düşündüğünü söyledi. Halk polise, sürekli ejderha gördüklerini, kendilerine saldırdığını söylüyordu. Bir çocuk bıçakla büyük annesine saldırdı. Bir diğeri, Ben uçağım diyerek kendini ikinci kattan aşağı attı. Doktora koşan biri ise, Kalbim çıktı, ne olur yerine takın diye yalvardı. Sokaklar çıldıran insanlarla doluydu. 5 kişi öldü, 300 kişi yaralandı. 50 kişi aylarca tımarhaneye kapatıldı.

Konuyu merak edenler için, haberin bakiyesi şurada

İstihbarat örgütlerinin ellerinin ayaklarının rahat durmadığını biliriz zaten. Hele sözü edilen örgütün adı CIA ise. Ama bu kadarı yine de insanın kanını donduruyor.

diYorum

Necdettin Bond ve arkadaşları neler yazdı?

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

87