Patronsuz Medya

Onu yeme bunu yeme, açlıktan ölelim mi?

  Durmuş Düşünür - 17 Mayıs 2012


Hürriyet gazetesinden cozutuk bir haber. Özetleyerek verelim.

Başlık:

Hepsi sinsi katil!

Başlık altı Spot:

Yemek yerken iki kere düşünün çünkü yemeğe attığınız tuz, üstüne yediğiniz turşu, makarnaya rendelediğiniz peynir, yanında içtiğiniz bir bardak gazlı içecek yüzünden inme riskiniz artıyor ve sinsi katil siz farkında olmadan sizi ele geçiriyor. Üstelik artık 18 yaşındaki bir genci de tehdit ediyor, 7 yaşındaki bir çocuğu da.

Ara başlıklardan bir demet:

Mide kanserinin sorumlusu, Peynir zeytin hiç de masum değil, Değişik tuzlara kanmayın!

İnsan bu ve benzeri haberleri okuyunca tepesinin tası atıyor! Ne bu be? Onu yeme bunu yeme, biz ne yiyelim? Bu haberleri okuyup hafızlayıp, içtiği ayrandan, yediği poğaçadan nem kapan sinir illetli manyaklara dönüşeceğiz de, Allah Baba defter-i kebiri açıp her birimizin ömür matrahını 150 yıla mı yuvarlayacak?

Bırakın be, azıcık karnımızı doyuralım. Bizi ileze mi yapacaksınız?

* * *

Not: Bir de farkındalık diye bir kelime peydah oldu. Fındık çerez yerine her cümlede kullanılıyor.

Merak ediyorum, farkındalık kelimesi icat edilmeden önce bu tiki taifesi işaret diliyle mi konuşuyordu? Ne demek ha farkındalık? Şuna bilinç deseniz, İstinye Park'a almayacaklar mı sizi evlâdım?

Adamı zorla günaha sokuyorlar mübarek Perşembe günü…

diYorum

Durmuş Düşünür ve arkadaşları neler yazdı?

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

160