Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 26 yazı var   →   1 / 4

  • Meslek

Bankacı

Deniz Türkoğlu - 11 Ağustos 2010

Evet, ilk günlerde kibirli ve küstâhtım, her şey gözüme korkunç görünüyordu, oysa hiç bir yara hemen kapanmaz. Önemli olan, yarayı kaşıya kaşıya kanatarak durmadan taze tutmaya çalışmamak.

Yeni Başlayanlar İçin İş İlanı Okuma Rehberi

Candan Dinç - 19 Şubat 2010

Bizimkisi sürekli yapılan bir iştir. Ama işçiyi yıllarca çalıştırınca giderek daha fazla izin kullandırmak, arada bir zam yapmak, işten çıkarmak gerektiğinde daha fazla tazminat ödemek zorunda kalıyoruz.

Performansçı geldi hanııım!

Candan Dinç - 18 Şubat 2010

Ücretli çalışmak özgürlükse eğer, ya hapishanenin özgürlük alanı olduğunu kabul etmek veya yapılan bu edime çalışmak değil, olsa olsa kahrolmasını istediğimiz ücretli kölelik demek gerekir.

Hüsniye'den Vizite'ye

Ahmet Faruk Yağcı - 31 Ocak 2010

Hüsniye güzellik demek. Ve güzel bir kelime. Üzerinde vizitenin aşufteliği yok. Maaş gibi de soğuk değil. İnsana hizmet eden birisine de hüsn, yani güzellik yakışır. Anlayana.

Mühendislik Ahlâkı

Seyit Balkuv - 24 Eylül 2009

Mekteplilere yakışan, sadece 20 kişiyi işsiz bıraktıklarının farkında olmak değil, 20 kişiyi daha şirketlerinin ürettiği malları satın alamayacak kadar yoksul insan grubuna kattıklarını da görmeleridir.

Beyin verimliliği mi, beyin göçü mü?

Alper Uzun - 10 Eylül 2009

Kişi bir yerden sonra belki de kendini düşünmek zorunda. Dönüp de ne kendisine, ne de çevresine bir faydası olmayacak ise belki de dönmemeli. Belki de verimli ve mutlu olduğu yer neresi ise orada kalmalı.

Ölçme fetişizmi

Seyit Balkuv - 29 Nisan 2009

İnsanları ölçmek, hele hele ölçüm sonuçlarına göre onları yönlendirmek, yola getirmek sevdalarından vazgeçin. İnsanlar hakkında hüküm vermeniz için bilgisayar monitörlerindeki sayılara ihtiyacınız yok.

Keresteler en yükseğe çıkabilir

İlker Gökçen - 24 Nisan 2009

İyi geldi bu satırlar ve devamı, kelimelerin ahengi içinde kendimi buldum. Penceremden arka bahçedeki yeşil ağaçlara, deli deli öten kuşlara, ava çıkmış kedilere baktım. Milyonların içinde bir "kaçık" olmak en erdemli olanıydı.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

63
Derkenar'da     Google'da   ARA