Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 12 yazı var   →   1 / 2

  • Mektup

Ahali mazbut, memleket berbat

Mustafa Muammer Elöz
14 Haziran 2016

Radyoda önceki günün olaylarını dinlemek gafletine düşersem yağmur yağmasa bile ruh halim karanlık, kasvetli, depresif bir hal alıyor.

Geçen yılın mektupları

Ali Türkan
9 Eylül-18 Ekim 2001

İşte savaş var ve 'dünya ikiye bölündü'. Sanki daha önce kaça bölünmüştü ki, sınıfsal bakmanın zamanı diye ahkâm kesmek istiyor canım aslında.

Mektuplar nasıl olsun?

Ali Türkan
21 Temmuz 2001

Yıllardır asıl derdimin okunmak değil de yazmak olduğuna o kadar inandırdım ki kendimi, o işi düzgün yapacağımdan eminim. Elbette artık yazdıklarımın imlâsı daha düzgün olacak.

Yaz başı mektupları

Ali Türkan
5-6 Haziran 2001

Oysa bir yılda doktor hatası yüzünden ölenlerin, sakat kalanların, hayatı kayanların sayısı, en az trafik canavarının kurbanları kadar çoktur sanırım.

Çekiç Darbeleri

Duygu Sally
30 Nisan 2001

Ha, bana bir seyi daha hatırlatıyorsunuz. Daha doğrusu birini: Nikos Kazancakis'in El Greco'ya Mektuplar'ı okumuştum. Haftalarca aradım, cahil amerikalılar yazarın adını bile duymamışlar, değil ki kitabı bilsinler.

Güzel insan

Neriman
Mektup, 20 Mart 2001

Ha bir de bizi şımartıyor: 'Biliyorum, çok meraklı bir tipim, sorularım bitmiyor, ama son olarak, nasılsınız, iyi misiniz, bir yeriniz ağrıyor mu, canınız sıkılıyor mu, sizi gülümsetmek, içinizi ısıtmak için ne yapabilirim, bunu da öğrenmek isterim.

İki mektup

Funda
Mektup, 15-23 Mart 2001

Babam otoriter ve sert bir insandı. Ama onu çok severdik. Bize maddî olarak hiç bir şey bırakmadı, bırakamadı. Ama koskoca bir SEVGİ bıraktı. Ben onunla büyüdüm.

Sonlar değil, süreçler ve yollar…

Cemil
Mektup, 20 Mart 2001

Şimdi, eski dostluğa yeni mana katıp, eski lezzeti bulmanın yollarını arayacağım. Ama eskiden de bağımsız olmayacağı gibi, eskisi gibi de olmayacağı muhakkak.

daha önceki yazılar →

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hızlı Gazeteci Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nereye Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

152