Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 9 yazı var   →   1 / 1

  • Mizah

Je ne suis pas Charlie

Necdet Şen
15 Ocak 2015

Bu korkusuz eylemperverler tarafından korkaklıkla, kaypaklıkla, pasifistlikle falan suçlanma riskini göze alarak, ben gene de je ne suis pas Charlie (ben Charlie değilim) diyorum.

Allah var Bahadır, biraz daha derine bak

Necdet Şen
16 Şubat 2011

Sözün özü şu sevgili Bahadır; Allah vardır. Yeri, ona inanan insanın kalbindedir. O insanların kalbindeki sevgiyle didişeceğine, kendi içine dön ve kendi kalbinde çöreklenmiş olan mutsuzlukla hesaplaş.

Gülmece güldürmece

Seyit Balkuv
17 Mart 2009

Büyük ihtimal, güldürü üreticilerinin çoğu ancak vasat bir hayat sürecek kadar kazanabiliyordur. Oysa birinci ligde oynayanların inanılmaz bir servete sahip olduğunu görüyoruz. Onlar öyle yetenekli ki, ne derece büyük bir servete sahip olduklarını bile güldürü malzemesi yapabiliyorlar.

Mizah ve Zekâ

Necdet Şen
28 Şubat 2007

Herkes herkesle alay edebilir. Bunun ön şartı, olan biteni anlamaya çalışmak yerine, karşındaki ne söylerse söylesin boşluğunu aramak, neresinden vurabilirim? diye açığını kollamaktır.

Bir Turgut bile yok

Oray Eğin
Akşam, 15 Şubat 2005

Ne çok köşe yazarı medya üzerine yazıyor. Eskinin siyasî analistlerinin yerini medya eleştirmenleri aldı. Belki de kanayan yaranın Ankara'dan daha çok İstanbul'da oluşmasının sebebi bu.

Bir Efsane'nin anatomisi

Necdet Şen
4 Temmuz 2004

Bir dergi yöneticisinin emrindeki kullarına biraz zulüm etmesinde ne gibi bir sakınca olabilir ki? Dövmüyordu ya, aşağılıyordu alt tarafı. Parası neyse ödüyordu işte. Hem de öyle az buz değil, cukka paralar ödüyordu.

Gırgır, bir okul muydu?

Necdet Şen
16 Şubat 2004

Bu haliyle Gırgır türevi dergilerin solculuğu (biraz mübalâğa ile) aşiret törelerine sımsıkı bağlı feodal delikanlıların, kardeş kanı akıtan nevrotik namus takıntısıyla fazlaca benzeşiyor.

Ortalık Bernard Shaw'dan geçilmiyor

Necdet Şen
31 Temmuz 2003

Gerçekte -kısa dönemler hariç- bizim ülkedeki hiciv sanatı her zaman otoritenin ardında saf tutmuş, değişim yanlılarını hicvetmiştir.

Neden mizahçılar hüznü en iyi yakalıyandır?

Rifat
Mektup, 27 Ağustos 2001

Kalp kararması bu değil mi? Sabahtan akşama kadar binbir türlü espri üreten bir Orhancı, bir rockçı. Tabii ki hissiyat sorunum olacak. Buradan mazoşizme kapı açmadım inşaallah. Dergah, çile kavramları herhalde daha mantıklı açıklama olur.

Bu adamlar stüdyoda mı yatıp kalkıyor?

Necdet Şen
23 Mart 2003

Çünkü güç, bir zırhtır, parlak kumaştan bir kaftantır, çekici gösteren fiyakalı bir yeledir. Güç, refah içinde bir yaşantının da garantisidir; dahası, meraklısına tadına doyulmayan bir manevî tatmin sağlar, derinlerde kanayan gizli yaraları iyileştirir.

↑ şirketten

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

113