Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 30 yazı var   →   1 / 4

  • Necdet Şen

Necdet Şen: Zor muhalefetlerin adamı…

Alper Görmüş - Yeni Aktüel, 2009

Onun karakterinde birinin, politik mizahımızın devlet ilericisi kolaycı haline boyun eğmesi elbette beklenemezdi. Bu mizahı hak ettiği gibi eleştiren birkaç çizerden biri de o.

Bana kendi dünya turumu hatırlattı

Gülin Aköz - Mektup, 17 Nisan 2007

Kişisel ilişkilerimde onaylanmak için az mı çaba sarf ettim! Ama sonuçta tam boyun eğemedim, susamadım; başkalarının isteklerine, beklentilerine göre yaşayamadım ve kendim olmaya geri döndüm.

Namaste!

Orkun Atila - 22 Şubat 2007

Bu kitaptan daha birçok şey alıntılamak istiyorum, hatta tüm sevdiklerime birer tane alıp dağıtmak istiyorum, kesmiyor.

İlhan Selçuk ve "Hızlı Gazeteci"

Pınar Selek - Özgür Gündem, 23 Aralık 2005

Gazetecilikte, siyasal çalışmalarda ortaklıklar bozulabilir, hatta insanlar karşı karşıya gelir. Ama terbiye bozuldu mu, her şey biter.

Kitap - Memet İle Memo

Mehmet Sinan Gür - İz Edebiyat, 26 Mayıs 2003

Memet ciğerinin yarısı parçalandığı için çürüğe çıkartılır. Onu da son kez İstanbul'da saç sakal birbirine karışmış olarak görürüz.

Bir ömür alıp gittiler

Sefa Kaplan - Hürriyet-Keyif, 31 Mart 2002

Hiç şüphe yok ki, çok daha naif, çok daha bildik bir dünyaya aitti Hızlı Gazetecinin yörüngesi belirsiz bir ırmağın kıyısından süzüp getirdikleri.

O mendebur gazeteci geri döndü

Ertuğrul Özkök - Hürriyet, 24 Mart 2002

O mendebur muhalifi, o bir türlü bileğini bükemediğim gazeteciyi çok özlemişim. Biz yöneticilere Bilincimin musluğunu elinde tutan adamlar deyişini bile özlemişim.

Necdet Şen'in iç yolculuğu

Metin Münir - Sabah, 11 Ağustos 2001

Gezi hem dışarıda hem de Şen'in içinde geçti. Kitabın en güzel, en lirik bölümleri Şen'in içine bakıp orada gördüklerine ses verdiği bölümlerdir.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

65
Derkenar'da     Google'da   ARA