Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 24 yazı var   →   1 / 4

  • Eğitim

Kim korkar kara kaplı kalın kitaplardan?

Hülya Yalçın - 24 Aralık 2013

İşte mucize anne diye buna derim ben. Çocukları daha küçücükken kalın kitaplardan mucize masallar çıkararak onları birer kitap kurdu yapmayı başarabilen örnek bir anne.

Proje Çocuklar

Neco Birinci Sperm ~ 15 Ekim 2013

Çocuğuna en iyi eğitimi aldırma konusunda hırs yapan ve benim gibi salozların yıllık gelirinin dört beş katını tek bir veletin eğitimi adına kolejlere, kurslara, özel hocalara yatıran ebeveynleri şirazesi kaymış bebesantrikler olarak görüyorum.

Hiç bitmeyen hikâye -Vay benim köse sakalım

Melih Özel - 4 Eylül 2013

Sınav kalkıyor açıklamalarının ardından daha önce tek olan sınavın üçe çıkarıldığını öğrendik. Oğlumuz üç kez sınava girdi. Üç yıl dershaneye gitti.

Mektep ve Üniforma

Battal Takoz ~ 8 Aralık 2012

Artık evlâtlarımızı -onları yoğurup macunumsu bir et topağına dönüştürecek olan- kıyma makinesinin içine rengârenk giysilerle tıkıştıracağımız için ben şahsen sevinçli ve kıvançlıyım.

Eğitim, yeniden

Seyit Balkuv - 6 Nisan 2010

Çocuklarımı iyi eğitmek adına daha fazla ne yapabilirim sorusu yerine çocuklarımı eğitmek adına yaptığım hatalar ve sebep olduğum tahribat var mıdır sorusu bizler iyi bir başlangıç noktası olabilir belki de, ne dersiniz?

Eğitim 'cehaleti 'alır, eşeklik baki kalır (mı?)

Necdet Şen - 6 Mart 2010

Eğitim cehaleti alır, eşeklik baki kalır sözü ne yazık ki gerçeği tam yansıtmıyor, çünkü eğitimin cehaleti aldığı falan yok. Tam tersine, -eğer kişinin mayasında efendilik yoksa- bu cehaletin üstüne bir de lâf ebeliğini ve kendini bilmezliği ekliyor.

Çocuğun istikbali söz konusu

Necdet Şen - 1 Ekim 2009

Müdür milletvekili profesör babası nasıl olunur, hiç bilmem. Doğayla ve kendi iç dünyalarıyla uyumlu evlâtlar yetiştirmenin yolu hangi marketteki hangi ürünü satın almaktan geçer, kafam bunlara da basmaz.

Mini mini birler

Seyit Balkuv - 5 Eylül 2008

Gelecekte ne olurlarsa olsunlar, şu an için bir önemi yok. Bacaklarında dolanan sabah serinliği ile çişi gelen çıplak bacaklıların, ilâhî yolculuklarına attığı bu ilk adım kutsallığından bir şey kaybetmiyor.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

79
Derkenar'da     Google'da   ARA