Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 18 yazı var   →   1 / 3

  • Yoksulluk

Görünmez Adam

Alper Uzun - 12 Şubat 2010

Belki de görünmez adam olmak sanıldığı kadar güzel bir şey değil. Tıpkı hayallerimizde yaşattığımız şeylerin gerçek versiyonlarının o kadar da tatlı olmaması gibi bir şey bu.

Fakir Ama Gururlu

Ahmet Faruk Yağcı - 5 Haziran 2009

Siyah pantolon, siyah triko bluz ve ucu sivri siyah ayakkabıları vardı. Sol kolundaki saatin kadranı bebek siması büyüklüğündeydi. Ucunda kocaman mor ve yassı bir taş sallanan kolyesi de dikkat çekiyordu.

Yoksullar çocuklarını sevebilir mi?

Necdet Şen - 4 Ağustos 2008

Çocuk sevgisini biz icat ettik. Patenti bizde. Henüz oralarda şubemiz yok. Hayatın değerini de bir tek biz biliriz. Çocuklarımızın doğumunu ve büyük annelerimizin ölümünü gazete ilânlarıyla duyurmayı da.

İstanbul 'da sıradan bir gün

Seyit Balkuv - 9 Nisan 2008

Aklıma yıllar önce televizyonda izlediğim bir haber geliyor. Bavul ticareti amacıyla Rusya'dan İstanbul'a gelen kadınların kaldığı bir otelde çıkan yangından bahsediyordu haberde. Kadınların bir kısmı kendini dışarı zor atmıştı.

Kim "zengin" kim "yoksul"?

Ümran Davran - Mektup, 23 Aralık 2004

Geçenlerde o tarafa giden bir arkadaşla öte beri yolladım. Yokmuş M… Teyze. Yan binada oturanlar (Komşuları diyemiyorum) kızının alıp götürdüğünü söylemişler. Kediler de yokmuş ortalıkta.

Dilenci

Utku Ünal - 22 Aralık 2004

Taksiye kadar geçiriyor bizi. Tam arabaya binerken, şöför onu da evine atıp atamayacağımızı soruyor, yolumuzun üzerindeymiş.

Kar altında bir dünya

Osman Bolat - 3 Aralık 2003

Allah'ım bu ne fukaralık gözlerim ağlamaklı. Karnımız doymuş. Çocuğun minik elleri paçamda, "işte bizim hayat" diye gösteriyor parmağı. Onun "Hayat" dediği şey, aslında bir hayvan barınağı.

"Açım abla, noolur bi mendil al!"

Banu Yücel - 14 Eylül 2001

İşte böyle Necdet, öğlen tatili dedim, neler oldu… İşe geç kaldım, hiç önemli değil. Ama aklım oralarda hâlâ. Bu çocuklara yardım eden bir kaç küçük sivil organizasyon biliyorum. Ama yeterli olmuyor ne yazık ki.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

76
Derkenar'da     Google'da   ARA