Patronsuz Medya

Yazmaktan korkma, özensizlikten kork

Büdütör - 11 Temmuz 2009  


Efendim, Derkenar'a yorum yazarken altta çıkan o kırmızı uyarılar var ya hani, o uyarılar farz değil sünnettir. Ya da kulak tozumuzdaki sağduyu efendi hazretlerinin fısıltısı diyelim.

Ne için bunca korku ve stres? Ben cennet/cehennem kuyularının kapısında bekleyen Zahmetullah Hazretleri miyim? Alt tarafı şaka yollu imlâ uyarıları bunlar. Zaten bildiğiniz ama acele işe şeytan karıştığı için gözden kaçırdığınız bazı ayrıntıları hatırlatıyor. Q klavye gibi, yol ehlini sürat ve karmaşa konusunda hız kesmeye zorluyor.

Saniyen, o imlâ uyarılarının şu uçsuz bucaksız internet-ü alâda tek ve biricik olduğunu, başka bir yerde bulunmayan, sadece bu sitenin müdavimlerini faydalanabileceği bir hizmet olduğunu akıl ve fikir sahiplerine hatırlatmak isterim.

Salisen, Büdütörünüz o cavaskripti siz rahat edin diye, halvette günler geceler geçirerek yazdı etti. Bu uğurda kuşluk namazlarını kazaya bıraktı. Niye? Taş atarken kolunuz yorulmasın diye…

Bir de hasseten belirtmeliyim ki, Derkenar zülfüyare dokunan yazıları ve yorumları dokunmayanlardan daha üstün tutar. Bizatıhi kendisi zülfüyare dokunan gayet kalın bir lokma olup ana akım fosseptiğinin gözünden ve gönlünden bin ışık yılı ıraktır. Lütfen siz de yarin zülfüne dokununuz, eskaza sizinkine dokunulursa da kızmak yerine müteşekkir kalınız.

Bu Derkenar birkaç bin sayfadan mürekkep bir imtihan yeridir değerli kardeşlerim. Adına Ego dediğimiz, fazla tıkınmaktan mütevellit şişkinliği sınar. Bu meret (Ego), ayıptır söylemesi, bağırsak gazı gibi bir şeydir, fazlası sıkıntı yapar.

O nedenle, tırsmayınız, yazınız sevgili kardeşlerim. Derkenar, bunun için var. Yazdıkça gazınızı da tahliye edecek, ruhen rahatlayacaksınız.

Ama hiç değilse burada (Derkenar'da) yasak savar gibi değil Zen üstadı gibi özene bezene yazmanın zevkini tadınız. Mesut olacaksınız. Mesut ettiğiniz de cabası.

Nedir? Ortalık yerde meydancı gibi volta atıp gönüllü değnekçilik yapan Büdütör'den değil müziği koşturan bateristten korkacakmışız. Acele işe yalapşap karıştığını, bu seğirtme illetinin biz kovaladıkça tekerleği daha da hızlı döndüren bir namussuz olduğunu hep aklımızda tutacakmışız.

Böyle buyurdu Berdüşt.

diYorum

 

Büdütör ve onun gibiler neler yazdı?

76
Derkenar'da     Google'da   ARA