Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 76 yazı var   →   1 / 10

İyi ruh

Seyit Balkuv - 15 Ocak 2011

Ah bu ayrıcalıklı olma sevdası ah! Ayrıcalıklı olacağız ki, hayatta kalmakla ilgili korkularımız azalsın. Daha sonra yeni ayrıcalıklara sahip olacağız ki, önceki ayrıcalıkları kaybetmekten korkmayalım.

Bir sor Allah aşkına

Seyit Balkuv - 22 Temmuz 2010

Her soru bir merak duygusundan kaynaklanıyorsa ve merak duygusu da farklı olana yönelmek dürtüsü ile ilgiliyse, hayata dair bir soru iyi bir başlangıç noktası olabilir belki de ne dersiniz?

Eğitim, yeniden

Seyit Balkuv - 6 Nisan 2010

Çocuklarımı iyi eğitmek adına daha fazla ne yapabilirim sorusu yerine çocuklarımı eğitmek adına yaptığım hatalar ve sebep olduğum tahribat var mıdır sorusu bizler iyi bir başlangıç noktası olabilir belki de, ne dersiniz?

Kimlikler lütfen!

Seyit Balkuv - 2 Şubat 2010

İnsan aklının tam olarak çözemediği, olağanüstü merhalelerden geçerek dünyamızda can bulan bu muhteşem varlığın mucizevî değeri yanında nüfus cüzdanı veya kimlik denen şeyin herhangi bir anlamı, önemi, kıymeti harbiyesi olabilir mi?

Ya içindesindir çemberin ya da dışında yer alacaksın

Seyit Balkuv - 23 Aralık 2009

Düşünün ki, içinizde başka insanlarla paylaşarak daha ileri götürebileceğiniz en halisinden özgün fikirleriniz var. Bu fikirlere muhatap olabilecek onlarca insan her gün burnunuzun dibinden geçip duruyor.

Dünyanın yeni sorunu: Küresel ısınma

Seyit Balkuv - 18 Kasım 2009

Karbon salımını düşürmek için alınacak en önemli, en birinci tedbir, daha az tüketmek, daha az tüketmek, daha az tüketmektir. Oysa bugün dünyadaki hakim sisteme göre ekonomi çarkının dönmesi ancak artan veya en azından azalmayan üretim-tüketim hareketi ile oluyor.

Mühendislik Ahlâkı

Seyit Balkuv - 24 Eylül 2009

Mekteplilere yakışan, sadece 20 kişiyi işsiz bıraktıklarının farkında olmak değil, 20 kişiyi daha şirketlerinin ürettiği malları satın alamayacak kadar yoksul insan grubuna kattıklarını da görmeleridir.

Suya sabuna dokunan yazı

Seyit Balkuv - 17 Ağustos 2009

Pek tabii ki bunlar insan ilişkilerinde birliği bozan, kutuplaşma yaratan, saflaşmalara sebep olan hareketlerdir. Haddizatında, bu ilişki değildir, ilişkinin tam tersi olan şey neyse odur demek daha doğru olur bana göre.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

114
Derkenar'da     Google'da   ARA