Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 7 yazı var   →   1 / 1

Deli Saçması

Orhan Dirim - 6 Ocak 2016

Hişt susun, onlar gerçeği bilmiyorlar bu sır aramızda kalsın. İçinizdeki deliye sorun, cevabı o biliyor. Ama ne zaman ortaya çıkar, onu o da bilmiyor. Anlamazlıktan gelin sonra içeri koyarlar.

Milli Piyango Nostaljisi

Orhan Dirim - 13 Mayıs 2015

Bilet almak için hep kafanıza bir kuşun pislemesini bekleyenlerden iseniz kısmetinizi başka yerde arayın, son numaradan ikramiye yakalayıp bileti biletle takas edenlerden iseniz artık çok geç size amorti bile yok. Talih kuşunu kim gördü, kim tuttu, kim pişirdi, kim yedi, hani bana hani bana, kazanın dibini yala kim dedi, bilemem.

Hem oynasın hem kaynasın

Orhan Dirim - 9 Şubat 2014

Evet, kuru fasulye yendikten sonra bünyeyi şenlendirir. Tavsiye edilen doz, bir günde bir öğünde bir tabaktır. Aşırı doz tüketiminde (sevip de tabak tabak yenirse) 2-3 gün süren yan etkisi görülür.

Noel Baba gelsene, bize de hediye versene

Orhan Dirim - 16 Aralık 2013

Senin hediye verdiğin dünyamızda, bizde de Noel Babalar var. Genellikle AVM'lerde, dükkânlarda, caddelerde, bize hediyelik bir şey satmaya çalışıyorlar. Burada bir hata yok mu? Halbuki sen hediye dağıtıyorsun.

Kar yağdı böyle oldu

Orhan Dirim - 11 Aralık 2013

Ne zannettiniz, kar bu kar! Çıkarın hayatınızdan kar'ı ne kadar yavan değil mi? Lütfen kar deyip geçmeyelim, çarpan etkisini gördünüz mü? Sosyolojik, kültürel, ekonomik ve diğerleri…

Bir aşk hikâyesi (susamtos simitis)

Orhan Dirim - 9 Aralık 2013

Sen benim kıymetlimdin, sevdiğimdin ama sana ülkemde sahip çıkamamıştım. Seni bu hale getiren, bir taraftan değerini arttırırken (pahalı), benden uzaklaştıran yüzde doksanı yabancı menşeli akımlar ve katkılar mıydı?

Aman da dar geliyor düğmeler

Orhan Dirim - 3 Aralık 2013

Eeee bu kantar da bu sikleti çekmez. Ver çoşkuyu ver çoşkuyu sonra da ahali de televizyonda femenleri görünce, haliyle var ya bunları bir yatıracaksın diye başlar toplumsal bilincini açığa vurmaya. 

89
Derkenar'da     Google'da   ARA