Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 10 yazı var   →   1 / 2

Facebook

Fersan Cevriye - 3 Nisan 2011

Önceden insanlar evlerinde başka insanların hayatlarını magazin programlarından seyrederdi. Şimdi bizim gibi sıradan insanlar da Facebook'tan kendi magazinlerini yapıyorlar.

Küçük bir kız çocuğu

Fersan Cevriye - 20 Şubat 2011

Bazı insanlar kötüdür! Neden öyledir bilemem. Tecrübeyle sabit ki, dünya üzerinde en az bir kişi sahiden kötüdür. Öyledir. Başka türlüsü gelmiyordur belki içinden, bilemiyorum.

Şöbiyet Nene, Memetcan ve Mikâil

Fersan Cevriye - 15 Ağustos 2004

Ertesi gün, hastanede son günümüz. Memetcan'la, Şöbiyet Nene de ameliyat olacaklar. Sabah hemşire geldi ve ameliyat önlüklerini bıraktı. MemeTCan'ın annesi ve babası ilâç bulmaya gittiklerinden onu biz hazırladık.

Cep telefonu kanser yapar mı? tartışması

Fersan Cevriye - 13 Ağustos 2003

Mobil telefonlar tarafından yayılan RFR (radyo frekanslı radyasyon), bu cihazların bazı kanser türlerinin başlangıcına yahut ilerlemesine neden olabileceği endişelerine yol açmıştır.

Ayol, bunlar sağlam insanı bile delirtir!

Fersan Cevriye - 6 Ağustos 2003

Sonuç olarak; doktora gitmemeye karar verdim. Gitseydim başıma bunlar mı gelirdi yoksa doktorlara özellikle de psikiyatristlere karşı içimde yeşeren ama farkında olmadığım bu güvensizliklerimin yersiz olduğunu mu görürdüm bilemiyorum.

Kadın erkek ilişkisi alış-veriş mi?

Fersan Cevriye - 2 Ağustos 2003

Belki sevmeyi öğrenebilirsek hayatı kendimize zehir etmekten ve her an saldırıya uğrayacakmış gibi kalkanlarla dolaşmaktan vazgeçebiliriz. Tabi yine hazır reçetelerle sınırları çizilmiş sevgiden bahsetmiyorum.

Kedim ve kendim ve annem!

Fersan Cevriye - 1 Ağustos 2002

Elenen bu şıktan sonra geriye kalan şu ki; sanırım insan bir şekilde bazen kendine bağlı olan bir şeye, kendini önemli hissetmek ve duygusal anlamda açlığını doyurmak adına ihtiyaç duyuyor.

Köpekler bana ürdü; bu bir insan hakları ihlâlidir!

Fersan Cevriye - 13 Mayıs 2002

Hayvan sevenler/sevmeyenler ile Belediyeler bir araya gelmeli ve ne yapılacaksa sistemli bir şekilde, birlikte yapmalı. Eğer olumlu bir şey yapmıyorsak boş konuşmaya-yazmaya hakkımız olmayacağını da bilmeliyiz.

daha önceki yazılar → 

116
Derkenar'da     Google'da   ARA