Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 5 yazı var   →   1 / 1

Sanat zor zanaat

Esi Taviloğlu
18 Ekim 2004

Şimdi akademili oldum. Dişleri lekeli, saçları yağlı, ağzı kokan, sanat rahatlıktır ayaklarında dolaşan öğretim elemanlarına öğretmen dedirtemez kimse bana. Veya kimse onların 'sanatçı' olduğunu iddia edemez bana. Sanat temizliktir, sanatta kirliliğe son!

Azıcık da bundan ye

Esi Taviloğlu
25 Mayıs 2003

Büyük bir izleme mücadelesi verdiğim filmde; başrol oyuncusunun o çok önemli olan son sözlerini, anneannemin O zaman bi tane armut ye? sözleri bastırmış ve siyah fon üzerine mini mini beyaz yazılarla, oyuncuların isimleri gösterilmeye çoktan başlanmıştır.

Bozuk para sıkıntısı

Esi Taviloğlu
4 Nisan 2003

On beş dakikadan beri kuru temizlemecisinden, fırınlara kadar mahalledeki ticari her dükkanı gezdim. Tek gelişme iki onluk yaptırabildim körolasıcayı. Onu da yalvar yakar, dolmuşa bineceğim, işe geç kaldım diye. Şu kırtasiyeye de uğrayayım son umut.

Penceremin arkasındaki cin

Esi Taviloğlu
15 Mart 2003

Dolap kapılarını da kapalı tutmakta fayda var, kimbilir belki sizin de kediniz uyumak üzere girdiği dolabınızdan gecenin karanlığında parlak gözleriyle size böyle bir oyun oynayabilir!

Damda Kedi Var

Esi Taviloğlu
28 Şubat 2003

Arkamda birbirleriyle ateşli ateşli tartışan insan grubuna bakıp gülümsüyorum. Durun daha bitmedi. Ben gülüyorum ya, başka biri de bana bakıp gülüyor. Sarı kedi neredeyse nanik der gibi bana bakıyor, ardından asmaya zıplayıp dama atlıyor.

Burada Psikiyatrist benim ahbap!

Necdet Şen
17 Ocak 2004

Ve son sorumu soruyorum; günümüz itibariyle, psikiyatri bir bilim midir, yoksa sermayesi bizim korkutulabilme katsayımız olan yüksek cirolu bir sektör mü?

↑ şirketten

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

98