Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 8 yazı var   →   1 / 1

  • Pano

Bir merhamet abidesi: Teks

Talat Güreli
Kitap, 1997

Teks'in dört macerasındaki düşmanı ise Çinlilerdir. San Fransisko'da kümelenip beyazlara karşı örgütlenmeleri bile yok edilmeleri için çok geçerli bir nedendir Teks'e göre.

Eski bir tapınak yazıtı

Anonim
İ.Ö. 9. yüzyıl

Hatırlar mısın doğduğun zamanları; sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyordu. Öyle bir ömür geçir ki, herkes ağlasın öldüğünde, sen mutlulukla gülümse. Sabırlı, sevecen, erdemli ol. Eninde sonunda bütün servetin sensin.

Et cinayettir!

Anonim

İnsan olmanın farkı biraz da budur sanıyoruz. Yeryüzündeki her türlü canlı için baskısız, katliamsız, hapsedilmenin olmadığı, bir türün diğeri üzerinde veya bir insanın diğer insan üzerinde tahakküm kurmadığı bir dünya istiyoruz!

Gereksiz Bilgiler

Anonim

Drakula, tarih boyunca sinemaya en fazla uyarlanan hikâyedir. Eskimolar buzdolaplarını yiyeceklerin donmaması için kullanırlar. Telefonun mucidi Alexander Graham Bell, karısı ve annesiyle hiç bir zaman telefonda konuşamadı. Çünkü her ikisi de doğuştan sağırdı.

İhtiyar Adam ve Aristo Mantığı

Anonim

Hakikati anlamaya ve kolay yanıtlara kanmamaya istekli insanı bekleyen şey ise, yoksul bir hayattır, her şeyiyle ortalama insanlara göre ayarlamış olan dünyamızda. Bu ne üzülecek ne de sevinecek bir şeydir.

İsraf!

Anonim

Hayat çok ince, akıl almaz incelikte ipliklerle örülmüştür. Her şey o kadar birbirine bağlıdır ki, ilkokul okuma kitabımızdaki bir sözü hiç unutmadım. Bir mıh bir nal kaybettirir.

Uzayıp giden tren rayları

Anonim

Yani sonuç olarak; dünyanın en gelişmiş ulaşım sisteminin fırlatma füzelerinin dizaynı, iki bin küsur yıl önce bir atın kıçının genişliği ile belirlenmiştir.

Yaşamın fısıltısını dinle

Anonim

Jaguar marka arabasına geri dönüşü yavaş yavaş oldu ve yol ona çok uzun geldi. Arabanın yan kapısında taşın bıraktığı iz çok derin ve net görülür şekildeydi ama adam orayı hiç bir zaman tamir ettirmedi.

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Günce Hayat Hayvanlar Hızlı Gazeteci Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kemal Tahir Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nereye Nostalji Pano Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Sol Sosyoloji Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Ütopya Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

112