Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 2 yazı var   →   1 / 1

Şehirlere bölünen adamın hikâyesi

Nihat Dağlı
1 Ocak 2004

Oysa denizler; her köpüğünde size bir bilinmezin kapısı açılan dalgalar; uzaktan göz kırpan kıyılarda sizi karşılamaya, içinize bir rüzgâr taşımaya hazır hayatlar; bir hedef olarak göze giren ve insanı yolculuğa kışkırtan uğultulu tepeler.

Aşık, Maşuk, Aşk

Nihat Dağlı
25 Aralık 2003

Aşk bu, bütünüyle bir açlık halidir o; dayanılması zor açlığın gür dalgalarının önünde savrulmaktır. Bu dip dalgaları dindirmek adına 'başkası'nı 'yem' olarak kullanıyoruz. Aşkla bağlandığımız ve ona dönüştüğümüz maşuku, açlığımızın boşluğuna oturtup orayı doldurmak istiyoruz.

↓ bunlar şirketten ↓

Kirli bir sokak iti

Necdet Şen
12 Ağustos 2001

Gece uyuduklarında rüyalarında neler görürler bilemeyiz. Onların körpe ruhları Allah'a emanet; anne babaların daha mühim işleri var. Yavru köpek mi? Canım, ne bileyim, her halde birisi kaldırıp çöpe atmıştır leşini. Pisti zaten. Her gün binlercesi ölüyor.

Alevîler düşman mı?

Necdettin Abdal
6 Haziran 2013

Diyelim ki Alevîlik ve ona bağlı tüm ritüeller bir tür kafkaesk mucizeyle bizi biz yapan kültürel alaşımdan ayırılıp yok oldu. Ortaya çıkacak olan şey nedir?

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

95