Patronsuz Medya

"Yeter artık!" tantrası

Anonim - 0000  


1 - Kendisine gelen tüm e-mailleri hiç bir süzgeçten geçirmeksizin tüm çevresine gönderen arkadaşlarını terk et.

2 - Spam mail'in ne olduğunu bilmeyenlerle yeni arkadaşlıklar kurma.

3 - Eskiden arkadaşın olduğu için mecburen e-maillerini aldığın, defalarca anlatmana rağmen hâlâ BCC (adresi maskelenmiş) posta göndermeyerek seni ta Tayvan'daki ne idüğü belirsiz ticarî firmaların satılık e-mail listelerine sokan ve bu şekilde her gün bir sürü abuk sabuk mailler almana sebep olan arkadaşlarını tedavülden kaldır.

(De ki bunda başarılı olamadın, o zaman onun yüzünden sen Ankara'da oturduğun halde her gün sana mönüsünü gönderen İstanbul'daki Belçika lokantasının e-maillerını ona forward et.)

4 - Yukarıdaki arkadaşlarını gırtlaklarken "forward" süsü verebilirsin. Acele et, devletin tepesinde süren af karmaşasından yararlan.

5 - Uzun zamandır bir tatlı telefonunu veya el yazısıyla yazılmış hoş bir mektubunu almadığın, (matbaada bastırılıp, etiket programında zarfları yazdırılarak sekretere postalattırılan tebrik ve benzerleri hariç) ziyarette bulunmadığı için yüzünü de görmediğin, ancak her gün düzenli e-maillerini aldığın arkadaşlarının ölmüş olabileceğini, forward e-maillerin rahmetlinin sağlığında organize edilmiş bir bilgisayar çalışması olabilecegini düşün ve onun için dua et.

6 - Yeni Zelanda'da iki böbreğe ihtiyacı olması sebebiyle falanca adresi her tıkladığımizda bir Cent kazanarak ameliyat olacak küçük kız çocuğun hikâyesine inanan arkadaşların için sen de bir organizasyona git ve adresini her tıkladığımızda onların beyni için birer Cent verelim (ki ben daha çok vermeyi düşünebilirim.)

7 - Sana beğeni süzgecinden geçmemis abukluklar gönderen arkadaşın için "şimdi bunu bana aktarmak için telefon eder miydi?" ya da"mektup yazar mıydı?" diye düşün, cevabın "hayır" ise aftan yararlanmak için acele et.

8 - İnternetle yeni tanışan arkadaşına elinde bulunan 1200 Selçuk Erdem ve Erdil Yaşaroğlu karikatürü ile artık internet tarihine karışmış, az gülünç yazı, resim ve filmlerin bir listesini yolla.

9 - İnsana, zaten bilip de bir türlü yaşama geçiremediğimiz güzellikleri, emir kipinde art arda dizerek "tantra" veya "mantra" adında Hindistan'dan ithal düşünce ürünü olarak sunanlara (ki Hintlinin ilâcı olsa kendine sürerdi) itibar etme.

10 - "Babanı haftada bir ziyaret et", "Bir köpeğin olsun", "Şarabı en iyi kadehinle iç" gibi talimatlarla yüklenmiş tantralara sen de "Güzelim sen hayatını yaşa benimkini bana bırak; ama illâ nasihat istersen rakının yanında arnavut ciğeri ye, peynirin üstünden ılık su geçir, zeytini kekikle ye, yatmadan ayaklarını yıka" benzeri bir tantra gonder.

11 - E-mail bedava, her şeyi herkese göndereyim n'olucak deme.

12 - Düşün ve kendine gel.

* * *

(İnsana seçme özgürlüğü vermeyen diğer tantralar gibi emir kipinde yazılmıştır, kusura bakmayın!)

(Kaynak bilinmiyor)

* * *

Bir de bu var: Necdet Şen → Asla forward etme!

diYorum

 

87
Derkenar'da     Google'da   ARA