Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 46 yazı var   →   1 / 6

Kızıl bir bulut geçti aramızdan…

Ahmet Büke - 9 Ocak 2008

Şimdi onun için yazacağım her kelimeyi kendim için biraz da utanmazca buluyorum. Ali bu dünyadan alacaklı gitti. Çünkü o, kimsesizlerin kimsesiydi. Ama hiçbirimiz ona kimse olamadık. Kızıl bir bulut gibi geçti aramızdan.

Tuzdan Gelen Adam

Ahmet Büke - 18 Temmuz 2005

Asiya ölen süngercinin karısı. Geçen gece kasıklarını yıkadı önümde. Tuzlu suyla ovdu bileklerini. Karnını kumla kapladı. Şeffaf tülleriyle bir deniz anasını öptü.

Kel Ali, Kara Ali ve Nur Ol Şükrü Bey

Ahmet Büke - 7 Ocak 2005

Şükrü Bey 15 Temmuz 1962'de sahnede Zeki Müren'e eşlik ederken bu dünyadan göçer. Geriye unutulmaz icrası ve besteleri kalır: Kürdilihicazkâr…

Kış Geçse

Ahmet Büke - 5 Aralık 2004

Odaya geçip baktım. Mutfağın ışığı yanmadı. Yan odanın penceresinde de belirmedi. Gitsem mi acaba? Sınavın canı cehenneme. Ulan Deniz'in sevgilisi yok muydu?

Savaşıyorum, Savaşıyorsun, Savaşıyor!

Ahmet Büke - 28 Kasım 2004

Ama en azından elimizde şöyle verili bir durum var. Şiddet insanın biyolojik içgüdüsü değil ama kültürünün parçası.

Aman da Fatmam, canım gülüm Fatmam

Ahmet Büke - 18 Kasım 2004

Ah Fatma, sen onu bunu bırak da, bu kış ne yapacaksın onu düşün. Altı üstü bir kurum güvercinisin. Vallahi ilk cemre düşmeden ibiği düşürürsün soğukta, kıyamette. Bak bu cama yazıyorum.

Dünyanın kiri

Ahmet Büke - 16 Ekim 2004

Üçüncü dalgadan sonra sakin olanı geliyor. İkimizin de gözü şimdi vuracak sert dalgada. Ama bir türlü kabarmıyor deniz. Sanki bir çarşaf gelip yayılmış önümüze. Güneş aşağılara kayıyor.

Hüso, seni sordu son nefesinde…

Ahmet Büke - 15 Eylül 2004

Sırf bu yüzden işe girdim. Posta Müdürü Rasim Bey'e yüz yıktım, postacı yazdırdım kendimi. İlk maaşımla pirzolalar, koç yumurtaları aldım anama. Külbastı kokusu sindi evin perdelerine. Konu komşudan utandım.

daha önceki yazılar → 

78
Derkenar'da     Google'da   ARA