Patronsuz Medya

Jenerik müziği kimin?

  Tuğçe - Aralık 2004


Sinemada, film, başlamadan, önce, özen, film, logosuyla, birlikte, çalan, melodi, vardı, bilmem, hâlâ, mı, hani, harfler açıla açıla geliyor, vs… Uzay filmi gibi… O melodi kimin bestesi? Yerli mi yabancı mı?

Sonunda araştırıp buldum: Sözünü ettiğim melodinin adı Karanlık Yıllar. Apaşlar grubunun bir parçasıdır. Grubun o zamanki lideri ve gitaristi Mehmet Soyarslan tarafından bestelenmiş.

Soyarslan grup dağıldıktan sonra sinema sektörüne girdi (hatta bir de film çekti 70'li yıllarda) ve yanılmıyorsam Özen Film'in de sahibi. İstanbul Suadiye'deki Movieplex sinema kompleksi de ona ait olduğunu sanıyorum.

Melodi YouTube'deki şu adresten dinlenebilir →
http://www.youtube.com/watch?v=uMPgDW8Wsso

diYorum

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

90