Patronsuz Medya

Ne lisesi bu?

  Remzi Öztürk - 18 Ocak 2002


Ne zaman önünden geçsem, tabelasını görüp okuduğumda beynimi zonklatan, anlamayı zorlaştıran bir okul adı var.

En sonunda resmini çekme sansı buldum. Bir de size göstereyim dedim. Bakalım siz ne düşüneceksiniz. Ben şöyle düşünüyorum içimden (adını doğru dürüst yazmaktan aciz bir ilim irfan müessesi olarak dilbilgisi adına öğrencilerinize ne öğretebilirsiniz ki. Ya da kimbilir hangi bürokratik aklıevvelliğin, usulüne uydurmaktan mütevellit bir kokteyli, bir melezi midir nedir?)

Hadi eyvallah kalın sağlıcakla… (Ha, bu arada çok fazla hareketsiz kalmayın öyle ekran başında, kasları çalıştırın, çalıştırmazsanız bile en azından gerinin, çalışmış kadar olursunuz, kedilerin uyandıklarinda yaptıklari ilk hareketin gerinmek olduğunu unutmayın.)

diYorum

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

97