Patronsuz Medya

Güzel insan

  Neriman - 20 Mart 2001


İnsanlığın kavramların adı geçmeden bir bütün olarak algılama yaptığı durumlar vardır. Zihinde tek tek ad verilmez bu kavramlara ama sanki paketli olarak bilinçsizce bir yerdedir o kavramlar ve için için insanlık adına kıvançla hissedilir. Necdet Şen linkini tıkladığımdan beri şimdiye kadar adı olmadan kendini hissettiren kavramları adlandırmaya çalışacağım şimdi.

Orada güzel bir insan var, bizi düşünüyor, bize aydınlık, dupduru yazılar çiziler yapıyor, biz ne olursak olalım önce insanız diye düşünüyor, güzel bir şey varsa bizimle paylaşmak için haber veriyor, içinden geldiği gibi davranıyor, eleştiriyor ama öldüresiye saldırmıyor, hoş görüyor ama insanlığını unutanı da unufak edebileceğini hissettiriyor, işte tam da saygı sevgi duyulan ve bize de sevgi saygı duyan insan, lüzumsuz uzak yollara sapmıyor, herkesin binbir dolap çevirdiği bir dünyada zekâ ve duygusunu ne güzel birlikte dansettiriyor, hep açık ve net, bu durum bizi, hepimizi mutlu ediyor, içten içe sevinç veriyor, kimseyle konuşmadım ama sanki bunu hissediyorum, epey kalabalığız, o kişi bizi sevgide birleştiriyor.

Ha bir de bizi şımartıyor:

Biliyorum, çok meraklı bir tipim, sorularım bitmiyor, ama son olarak, nasılsınız, iyi misiniz, bir yeriniz ağrıyor mu, canınız sıkılıyor mu, sizi gülümsetmek, içinizi ısıtmak için ne yapabilirim, bunu da öğrenmek isterim. diyor, daha fazladan ne olsun ki.

Teşekkürler. Bu arada, bu aman şöyle yapmayın filan şeklinde bir mail değildi, bizi gülümsetme çabanızı okuyunca birşeyler yazmak istedim, unuttum bu mailin neden geldiğini.

Hoşçakalın.

diYorum

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

75