Patronsuz Medya

Telefonunun dinlendiğini nasıl anlarsın?

Garip Kuş - Aralık 2004  


Milletvekilleri telefonlarının dinlendiğinden çok emin gürültü oluyor diyorlar. Ben de eminim ama nasıl ispatlanır bilemiyorum. Hem ev hem de cebimde konuştuklarım dinleniyor sonra da nerden geldiği belirsiz mailler ile neler dinlediğini yazıp kullanıyor adamın biri.

Ne yapabilirim? Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

Yorumlar

Telefonlarını dinleyen kişi sana neler dinlediğini yazıyorsa, sen de ona "neden böyle bir şey yaptığını?" kibar bir dille sormayı denesen… Belki sadece "ben neler başarabiliyorum" demek isteyen ve "aferin" bekleyen tıfıl bir çocuktur…

Köstebek - Aralık 2004

Çok sordum ama tutarlı bir cevap yok. Hasta ve 30-35 yaşlarında olduğunu tahmin ediyorum. Ben dinlendiğindeki bazı belirtileri öğrendim de kanunen nasıl ispatlarsın? Asıl sorun burada.

Örneğin, renkli ekran telefonda renkler soluklaşıyor.

Ayrıca pc de ping atıldığındaki gibi telefon kapalıyken çok kısa süre çalıp açmaya fırsat kalmadan duruyor. Belki o sırada paralel bağlanıyor. Ne bileyim işte…

Garip Kuş - Aralık 2004

Birkaç yıl önce kendisini "hekır" olarak tanımlayan, ama sanırım "lamer" sınıfında ele alınması gereken bir çocukla tanışmıştım. Bana "isterse cep telefonlarını uzaktan yüklü veri göndererek yakabileceğini" söylemişti. Daha sonra konudan anlayan birine sorduğumda bunu doğruladı. Bana sorarsan, sinirlenmemeye çalış ve sapığının hevesini başkalarını yöneltmesini bekle.

Köstebek - Aralık 2004

Mailler yeterlidir kanıt için avukat ile görüşünüz.

Hukukçu - 17 Şubat 2011 (01:47)

diYorum

 

90
Derkenar'da     Google'da   ARA